Otázky a odpovědi

Jaké auto vlastně kupuji?
Jde o Caterham 7 Roadsport, modifikovaný pro nasazení v automobilových závodech, ale zároveň homologovaný pro silniční provoz, takže s ním můžete jezdit každý den. Motor Ford Sigma 1,6 l má výkon 125 koní, pětistupňovou převodovku a díky extrémně nízké hmotnosti 550 kg dosahuje výkonů srovnatelných s mnohonásobně dražšími supersportovními automobily. Na přání lze dodat například nestandardní metalický i nemetalický lak, závodní pásy, hasící zařízení, startovací tlačítko, odnímatelný volant Momo… Výbava a specifikace vozu jsou už dvanáct let vylepšovány tak, aby automobily byly bezpečnější, provozně nenáročné, dobře ovladatelné a snadno opravitelné. Během první sezóny v ČR jen jedno auto ze vech sedmi závodů nedojelo vinou technické závody, což je obrovský úspěch!
Mohu vůz používat, když zrovna nezávodím?
Samozřejmě! Automobil má homologaci pro silniční provoz a patří vám – i po ukončení závodní sezóny!
Jsem oprávněn ucházet se o závodní licenci Caterham Driving Sport Licence?
Vlastníte-li řidičské oprávnění skupiny B a nikdy jste nezávodili, pak rozhodně ano. Před udělením licence je nicméně nutné absolvovat lékařskou prohlídku, která prověří váš zdravotní stav. Pokud potřebujete podrobnější informace o zdravotních předpokladech, obraťte se na nás.
Jakou další výbavu budu potřebovat?
Zapotřebí je vhodný závodní oděv, rukavice a helma. Nic vám nebrání vozit svůj Caterham 7 na závody po vlastní ose, ale můžete si ho vozit i na přívěsu. S výběrem vhodné výbavy vám rádi poradíme, připravujeme spolupráci přímo s dovozci, kteří pro vás během následujících měsíců připraví výhodné nabídky.
Je to bezpečné?
Motoristický sport s sebou vždy nese jistá rizika, nicméně Caterham 7 má po stránce bezpečnosti velmi dobrou historii. Podniky CRA se navíc řídí přísnými pravidly, jejichž cílem je zajistit vám i ostatním účastníkům bezpečné seznámení s motoristickým sportem. Během prvního ročníku v ČR se stala jen jedna vážnější nehoda, ovšem jen s následky na technice.
Co musím udělat na konci sezóny?
Program CRA je pečlivě sestaven tak, aby vám zajistil hladký start závodnické dráhy. Následující sezónu můžete postoupit do série CRA B challenge či do některého z mezinárodních šampionátů. Pokud si naopak budete přát jezdit se svým vozem převážně po veřejných silnicích, klidně můžete. A samozřejmě můžete svůj vůz také prodat, vždyť je váš.
Na kolik to vyjde?
Kompletní cena českého seriálu CRA pro sezónu 2010 činí 721 900 (bez DPH) a v ceně je vaše auto, závodní licence NRDL a veškeré další poplatky. Na vás jsou jen provozní náklady, tedy benzín, olej a pneuatiky! Jsme přesvědčeni, že je to neobyčejně výhodná nabídka a jedna z nejdostupnějších cest k opravdovému závodění!
Nabízíte i financování?
V případě potřeby jsme schopni zajistit různé způsoby financování dle vašich možností, rovněž nabízíme individuální konzultace jak svoje závodění uplatnit jako propagaci vlastní firmy.
Co všechno musím udělat abych mohl vstoupit do CRA?
Vpodstatě stačí jen napsat na registrace@caterhamacademy.cz. 
Pak můžete podepsat závaznou přihlášku a kupní smlouvu, a následně dostanete startovní číslo a pak už se můžete těšit na svůj první ostrý start.