Filozofie – fascinující příběh

Caterham – závodní auto s padesátiletou historií, největší dílo geniálního konstruktéra Colina Chapmana.

Když se v roce 1953 objevil první Lotus 7, nikdo netušil, že se z něj stane nejúspěšnější závodní automobil všech dob. Jeho první velké vítězství přišlo ještě ten rok a tohle auto vyhrává dodnes – patří mu úspěchy v klasických závodech, ve vytrvalostních maratonech, v závodech do vrchu i ve sprintech.

Chapman v roce 1973 prodal práva na výrobu Caterhamu a určitě netušil, co tím odstartuje. Desítky procent prodaných caterhamů pravidelně závodí, další se na závodních tratích objevují příležitostně. Správně, to znamená víc jak půl století vývoje v přirozeném závodním prostředí… Půl století vývoje něčeho, co fungovalo už od samého začátku… Caterham. Nízká váha, vysoké výkony, ohromujícími parametry a minimální provozní náklady!

Technika

Kliknutím zvětšteV seriálu CRA startují identické vozy!
Motor:
Ford Sigma 1,6 l, řadový čtyřválec DOHC 16V
Podvozek: vpředu – dvojité lichoběžníky, tlumiče Bilstein; vzadu – náprava De Dion, tlumiče Bilstein
Kola: 14-palcová litá, pneu 185/60 R14
Parametry: stovka za 5,9 s, max. rychlost 180 km/h

Další informace

„Skvělý základ do závodního světa, akademie dobře připraví a vyjezdí na silnější a těžší auta. Nikde jinde se navíc nezávodí takhle vyrovnaně!“ Jan Paar, vítěz prvního ročníku Caterham Race Academy v ČR.

Pořiďte si vlastní Caterham, získejte závodní licenci, naučte se, jak vůz nastavit, a pusťte se do svého prvního souboje na závodní trati!
CRA je vypsána pro řidiče, kteří nikdy nevlastnili závodní licenci, a všechny vozy jsou identické. To je spolehlivá záruka dramatické a vzrušující podívané. Ale bez obav, náš tým vám pomůže s přípravou vozu, jeho nastavením, získáním licence i vstupem do šampionátu.

Na pilotech prvního ročníku CRA v ČR bylo fantastické pozorovat dramatické zlepšení jejich řidičských schopností s každým odjetým závodem. Od prvního startu při paralelním slalomu v Brně, prvních zkušenostech z kontaktního závodu ve Vysokém Mýtě, přes extrémně náročný podnik v Sonové až po velké dvacetikolové finále v Mostě všichni jezdecky zráli.

Caterham 7 se nestal nejpopulárnějším závodním vozem světa jen tak náhodou. Nabízí perfektní ovladatelnost a jízdní vlastnosti, ale také snadnou údržbu a nízké provozní náklady. Během celé sezóny CRA například nebudete muset měnit pneumatiky nebo brzdové destičky! Závody vozů Caterham jsou v zasvěcených kruzích vyhlášeny intenzitou soubojů a množstvím přejížděcích manévrů. Vstupujete do seriálu, který vám bude skvělou školou závodní jízdy.

Šampionát začíná měřenými jízdami, v nichž budou vaším jediným soupeřem stopky. Nemusíte se tedy starat o další jezdce na trati. Ale i na to přijde: Garantujeme vám, že na souboj o místo před první zatáčkou ve svém vůbec prvním automobilovém závodě nikdy nezapomenete!

CRA vám umožní učit se zábavným a bezpečným způsobem. Je otevřena všem držitelům českého řidičského oprávnění skupiny B. Ačkoli závodění je boj, tak naše akademie je po celé Evropě vyhlášena přátelskou atmosférou a úžasným kamarádstvím. Nikdo nezapomene jak po prvním tvrdším souboji ve Vysokém Mýtě vystoupili oba řidiči ze svých Roadsportů a místo nadávek se nadšeně objali a vzájemně si gratulovali ke skvělé jízdě!