Co nového vás čeká u vozidel Caterham?

800px-Caterham_7_Roadsport_SVCo nového se bude odehrávat v Caterhamu v budoucím období? Caterham se bude specializovat na asijský trh a přinese městské i sportovní vozy, stejně jako crossovery. To vše za přijatelné ceny, tedy za ceny, které by si mohlo dovolit více zákazníků.

Výroba by se měla zahájit sportovními vozidly, zejména modelem AeroSeven – ten by se měl objevit již během toku 2014. Caterham bude hlavně vyvíjet vozy, vyhovující požadavkům trhu. Detaily nových vozů budou představeny v nejbližším období.

Caterham Sport Coupe 2014 bude novým vozem pro rok 2014. Po dohodě s Renaultem se bude vycházet z francouzského Alpinu, ale rozdílem budou typické britské rysy. K představení nového vozidla by mělo dojít chvíli po konání Ženevského autosalonu. V případě, že si budete chtít nový Caterham zakoupit, připravte si alespoň 50 000 liber, tedy cca 1,5 miliónu českých korun.

Nový Caterham prý bude mít britský vzhled a bude brán zřetel na to, aby bylo poznat, že jde o vozidlo z dílny Caterhamu. Tajemstvím zatím zůstává, co bude skrývat místo pod kapotou.

Agregát by měl pocházet od Toyoty nebo Mazdy a výkon by měl být vyšší než 200 koní. Alpine i Caterham budou mít stejný podvozek, odlišovta se budou jenom motoricky. Šasi se bude zhotovovat z oceli, kde nebudou chybět hliníkové a karbonové prvky. Ve výsledku to přinese o něco nižší celkovou hmotnost vozidla.  Vozidla se mají vyrábět v továrně Renaultsportu v Dieppe.

AeroSeven od firmy Caterham bude mít 240 koní a stovku udělá za čtyři sekundy. Šasi bude dost modifikované verze Seven CSR. Zadní zavěšení bude zcela nezávislé a s dvojitými lichoběžníky. Přední odpružení bude druhu push-rod. Dále ve vozidle objevíte nové pružiny, tlumiče a další příčné zkrutné stabilizátory. Automobil bude mít atmosférický čtyřválec Ford Duratec s objemem 2 l a plně nastavitelnou trakční kontrolu s funkcí launch control.

Napsat komentář