Caterham Seven Supersport

caterham-7-supersportExtrémně rychlý a téměř legendární automobil Caterham Seven Supersport vám neposlouží k normálnímu ježdění, ale o to víc ho využijete na závodních okruzích. Caterham Seven Supersport patří k dražším automobilům, několik desítek tisíc můžete ušetřit, když si ho pořídíte jako stavebnici a sestavíte si ho doma.

Caterham Seven Supersport nabízí jednoduchý design a dlouhou kapotou. Přední část vozidla obsahuje dva světlomety. Co se týče barevnosti – oranžové zabarvení doplňují bílé pruhy přes celé šasi. V zadní části vozu nechybí víčko od nádrže. Exteriér je rovněž jednoduše zařízen, ale má skvělou funkčnost. Za řidiče je rám sloužící jako ochrana během případné nehody.

V interiéru nemůže chybět volant – tentokrát trojramenný. K dispozici budete mít čtyřbodové pásy. Interiér je určen pouze pro dvě osoby a nespoléhejte se na dostatek prostoru – moc ho tady není. O pohodlí si můžete nechat jenom zdát, protože Caterham Seven Supersport byl stvořen na závody a rychlou jízdu a ne na romantické výlety. Auto nemá přední sklo, jízdy lze absolvovat s helmou. Základní odpružení můžete rozšířit o silnější pružiny a tlumiče.

Motor dává ze zdvihového objemu 1595cc výkon 140 koní při 6900 ot/min a kroutící moment má163 Nm při 5790 ot/min. Zrychlení z 0-100 km/h umí Caterham Seven Supersport  zvládnout za 4.9 sekund. Maximální rychlost činí téměř 200 km/h. při jízdě budete sedět přímo před zadní nápravou a skoro na zemi, velmi si užijete fantastické zrychlení. Zadní kola pohání pětistupňová manuální převodovka, která vyniká skvělou přesností.

Caterham Seven Supersport má v porovnání s ostatními modely specificky naladěné tlumiče a rovněž pružiny. Dále má silnější stabilizátory a stojí na 13″ pneumatikách Avon CR500.

Caterham Seven Supersport je vozidlo, které nesmí uniknout amatérským závodníkům – budou s ním naprosto spokojeni.

Napsat komentář