Caterham Seven Superlight R500

Caterham Seven Superlight R500Caterham je britský výrobce sportovních vozů a mezi jeho modely náleží také verze modelu Seven, známá pod pojmenováním Caterham Seven Superlight R500. Inovovaný model Caterhamu Seven se nijak neodvrací od lehké konstrukce. Váha vozu Caterham Seven Superlight R500 činí 506 kg.

Výrobce o tomto vozu říká, že má vyšší výkon, přesnější ovladatelnost a ostřejší řízení. Vozidlo dovede volitelně  sílu z agregátu přenášet na zadní kola díky vyvinuté sekvenční převodovce. Caterham Superlight R500 je tvrdší, rychlejší a v mnoha ohledech lepší než jeho předchůdce. Má spoustu vylepšení, výkonnější motor, upravené zavěšení.

Motor se může chlubit výkonem 263 koní. V případě propočítání vyjde poměr výkonu modelu Caterham Seven R500 520 koní na tunu. V přední části vozidla byl uložen hliníkový 2 l čtyřválec Ford Duratec, který přenáší 263 koní na zadní kola díky standardnímu šestistupňovému manuálu. Nebo také využívá k přenosu vyvinutou sekvenční převodovku. Točivý moment dosahuje maximální hodnoty v 240 Nm. Kola s pneumatikami dovedou zastavit čtyřpístkové přední brzdiče a dvoupístkové zadní brzdiče – ty se zakusují do vrtaných kotoučů. Měrný výkon činí 520 koní na tunu, stovku za necelé tři vteřiny – maximální rychlost je 241 km/h, což je skutečně úžasné. Podvozek je dobrým společníkem – zavěšení využívá komponent Eibach a je zhotoveno podle modelů C400.

Caterham Seven vychází ze známé vozidlové legendy Lotus Seven. Úplně první Super Seven byl veřejnosti představen v roce 1957 a stále se dosud rozvíjí a  roste. O konstrukci vozu se postaral slavný anglický konstruktér Colin Chapman. Super Seven vyrábí od roku 1973 dceřiná společnost firma Lotus, firma Caterham. Jedná se zatím o  nejpovedenější Seven, vyrobený v této firmě.

Díky jízdě v Caterham Seven Superlight R500 si na vlastní kůži prožijete, co se odehrává v autech na úrovni závodních vozidel… vychutnávejte si skutečné požitky z jízd!

Napsat komentář