Caterham Roadsport 125 Monaco

Hans / Pixabay

Caterham představil vozidlo Caterham Roadsport 125 Monaco v omezené sérii. Vozidlo se dá pořídit v celkem levné verzi. Caterham Roadsport 125 Monaco bylo vytvořeno na oslavu slavného města, kde se tradičně konají vysoce kvalitní automobilové závody. Karoserie byla zhotovena z nelakovaného hliníkového plechu, ale má třpytivý vzhled díky bílo-červeným pruhovaným dekorace vozidla.

Pruhy na stranách karoserie obsahují nápisy „Monaco“. Příď a blatníky mají černou barvu. V interiéru naleznete nový volant očalouněný černou kůží. Volant má navíc výrazné rudé stehování.

Caterham Roadsport 125 Monaco má pohon zadních kol s vpředu podélně uloženým zážehovým čtyřválcem Ford Sigma o objemu 1,6 l, o výkonu 127 koní (93 kW). Točivým moment dělá 163 Nm a doplňuje ho manuálně řazená pětistupňová převodovka. Výkon automobilu není tedy nijak zázračný, ale stavba vozu je velice lehká.

Caterham Roadsport 125 Monaco má pohotovostní hmotnost jenom 550 kg, což je možnost dosáhnout až poměr výkonu k hmotnosti 227 britských koní na tunu hmotnosti. Caterham Roadsport 125 Monaco má schopnost se zrychlit z klidu až na 96 km/h za 5,9 s, přičemž dojde k dosažení rychlosti 181 km/h.

Od výrobce si můžete k vozu Caterham Roadsport 125 Monaco pořídit i speciální „paket“ pro špatné počasí. Proto se sportovním jízdám můžete věnovat na silnicích i v deštivém počasí a budete plně chráněni. Cena tohoto vozidla se pohybuje jenom okolo 20 995 liber. Do vozidla Caterham Roadsport 125 Monaco se bez problémů vejde dvoučlenná posádka. Automobilu nechybí čelní sklo a také plátěná střecha. Navíc si můžete vybrat také širší a snížený podvozek SV.

Caterham Roadsport 125 Monaco je k dispozici v černočervené kombinaci, ale pokud si přejete jinou barvu, máte možnost si zvolit i celočerné provedení.

Napsat komentář