Caterham Race Academy

Jedinečná série Caterham Race Academy (CRA) představuje snadnou a cenově nenáročnou cestu do vzrušujícího světa automobilových závodů, a letos se jede už druhý ročník i v ČR. Je ideální pro řidiče, kteří dosud nemají se závoděním žádné zkušenosti. Z národního šampionátu připravovaného ve třech úrovních lze postoupit až na evropskou úroveň, někteří jezdci CRA se dokonce zúčastnili prestižního vytrvalostního závodu 24 hodin Le Mans.

Stačí jen talent a nasazení! Od roku 1995 zahájilo svoji profesionální, nebo poloprofesionální závodní kariéru v Caterham Academy více než 600 závodníků a závodnic. Neexistuje lepší způsob, jak vstoupit do motoristického sportu a progres, které jsme zaznamenali u všech pilotů české série CRA je opravdu dramatický.V loňském roce startovalo v českém seriálu CRA hned sedmnáct jezdců, a jednalo se tak o jeden z nejlepších rozjezdů CRA v Evropě!

CRA řeší dvě největší překážky, se kterými se každý začínající závodník musí zákonitě setkat: náklady na pořízení nebo pronájem vozu a obtížný vstup do světa rychlých kol. Za cenu 721 900 Kč (bez DPH) dostanete závodní vůz Caterham 7 Road Sport homologovaný pro silniční provoz, obdržíte úvodní tréninkové lekce i technickou podporu, získáte závodní licenci National Race Driving Licence a především se zúčastníte celé sezóny české série CRA!8 velkých závodů – pečlivě připravenou a vyzkoušenou metodou od nejlehčího k nejtěžšímu z vás vychováme opravdového závodního jezdce.

Caterham je především závodní vůz. V současné době se víc než 700 jezdců za jeho volantem účastní 20 různých pohárů v 11 zemích. A startuje už druhá závodní sezóna v ČR! K tomu sprinty, závody do vrchu, vytrvalostní podniky.

Správně, legendární „sedmička“ je nejoblíbenější závodní automobil na světě. Nedivte se – je za ní padesát let vývoje na okruzích, padesát let inovací! V mateřské společnosti Caterham se všechno točí okolo závodění a v roce 1986 firma zahájila masivní podporu značkových pohárů, který už úspěšně běží i v České republice. Cíl je jasný – provozovat nejdostupnější a nejzábavnější závodní seriál v Evropě. Obojí se daří zatím naplňovat v maximální míře, loňská sezóna v ČR byla jednoduše fantastická, plná zajímavých soubojů, dramatických okamžiků a velkých vítězství. Hned 17 jezdců startovalo v prvním ročníku CRA a jen jednou se stalo, že by auto nedokončil závod vinou technické závady. O zábavu není při závodech vozů Caterham nouze: identické výkony, skvělé jízdní vlastnosti a absence moderních aerodynamických prvků přináší intenzivní zápolení „kolo na kolo“ s řadou těsných soubojů a dramatických předjížděních manévrů. Nízká hmotnost vozů se odráží nejen v jejich agilitě a ohromující dynamice, ale projevuje se také na menším opotřebení brzd, pneumatik i pohonného ústrojí, takže provozní náklady jsou překvapivě nízké. Ale Caterham Roadsport není jen závodní auto, mnozí jezdci ho používají a těší se z něj opravdu denně. Jsou mezi nimi i tací, kteří zvládli za jednu jedinou sezónu i víc jak dvacet tisíc kilometrů po závodních okruzích, alpských silnicích i českých okreskách.

Co všechno od nás dostanete?

 • Caterham 7 Roadsport
  209 koní na tunu
  stovka za 5,9 s
  Závodní vůz, homologovaný i pro silniční provoz
 • Technický seminář a podpora
  Zjistíte, jak nastavit vůz pro závod
 • Závodní licence
  Naučíte se pravidla, sportovní řády i teoretické základy závodění
 • Všechny licenční poplatky a startovné
  O to nejnepříjemnější se postaráme my
 • Catering
  Na všech závodech bude zajištěno občerstvení