Caterham CSR 175

Caterham CSR 175Britský výrobce vozidel Caterham má na svém kontě další dílo: Caterham CSR 175. Jedná se o nejslabší verzi z nejvyšší řady CSR. I tak připraví tento model svým jezdcům skvělý výkon na silnicích nebo na závodním okruhu.

Caterham CSR je určený především k hardcorovému ježdění, ale pokud se rozhodnete, klidně v něm můžete i cestovat. Model CSR175 má k dispozici různé zbytečnosti (třeba čelní sklo, střechu a topení), ale i s tímto příslušenstvím se klidně vydejte na zahraniční cestu, kde budete absolvovat závodní okruhy nebo na výlet do horských silniček.

Nyní nabízí Caterham v řadě CSR ještě modely CSR 200, CSR 260 a CSR 260 Superlight. Caterham CSR 175 disponuje výkonem 175 koní, který je z uvedených modelů sice nejslabší, ale stále dostatečně silný. U Caterham CSR 175  se udává skvělé zrychlení – 0 – 100 km/h za 4,2 s. CSRCaterham 7 CSR oplývá předním zavěšením s diagonálními rameny a oddělenými pružícími a tlumícími jednotkami. Jedná se o stejné řešení, které se používá na monopostech F1. Dále vozidlo má vylepšenou aerodynamiku, pevnější šasi a nezávislé zadní zavěšení. Super výkon zajišťují motory Duratec. Motor Ford Duratec 2,0l je celohliníkový čtyřválec s rozvodem DOHC a vyniká naprostou spolehlivostí.

Ve standardní výbavě budete mít rozšířenou karoserii. Pro zájemce se dají verze CSR vybavit ergonomicky tvarovanou palubní deskou. Stačí si připlatit a budete sedět na kožených nebo závodních karbonových sedačkách.

Několik aerodynamických vylepšení se hlavně týká tvarovaných křidélek, která najdete blízko kol. Přední díl karoserie ve větším provedení společně s plochým spoilerem s umístěním ve spodní části napomohly ke snížení vztlaku na přední nápravě – o 50 procent. Ve vysokých rychlostech bude řidič pociťovat dost omezený sklon k nedotáčivosti.

Avon je dlouholetým partnerem firmy Caterham, proto se na vozidle vyskytují pneumatiky Avon.

Zadní pláště mají šířku 245 mm, a tak mohou zajistit potřebnou trakci a ovládání. Vůz má osazení patnácti palcových kol z lehkých slitin.

Napsat komentář