Caterham 7 Roadsport

800px-Caterham_7_Roadsport_SVCaterham 7 Roadsport byl kdysi v historii vyřazován ze sportovních závodů, protože veškerá konkurence končila s porážkou. Jedná se o sportovní vozidlo, které se ujme za každého počasí a obsahuje skvělý motor Ford. Caterham 7 Roadsport umí vzbudit pozornost, což si uvědomíte například při zkušební jízdě.

Caterham 7 Roadsport vypadá desítky let takřka stejně, ale přes svou dávnou historii jde o stále oblíbené auto a vyhledávaný vůz mnohými fanoušky sportovních vozidel. Vnitřek automobilu se stále vylepšuje, i když vnější část vypadá ve stylu retro. Jízdní vlastnosti vás tedy dokážou ohromit i v současné době.

Caterham Roadsport se od roku 1998 dělí na tři varianty: 115: 550kg vůz, který má motor Rover 1,6 l vyladěný na 140 koní a s možností útočit na 100 km hranici za 6,4 sekund. Druhou variantou Caterham Roadsportje 140 s motorem motor Rover 1,8 l a o výkonu 140 koní. Tento druh automobilu umí udělat stovku za 5,5 sekundy. Třetí do počtu z Caterham Roadsport je 160 rovněž s motorem Rover 1,8 l. Toto vozidlo má ale proměnlivé časování ventilů a jeho výkon činí až 162 k. Díky svému výkonu umí zrychlit za 5,1 sekundy.

U všech modelů Roadsport se setkáte se standardním vybavením, kde nechybí takřka  neodpružené šasi, 14“ hliníková kola a kožený interiér vozidla. Přikoupit si můžete další vybavení a potřeby pro Caterham 7 Roadsport. Mít můžete například 15“ kola, mazání se suchou skříní, 6° převodovku, ochranný rám, samosvorný diferenciál, palubní počítač, kompozitové sedačky se čtyřbodovými pásy a mnoho jiného.

Pokud si chcete zajezdit v modelu Caterham 7 Roadsport, musíte se nasoukat do úzkého kokpitu a usednete na sedadlo, které je velice nízko nad zemí. Pedály jsou zde hodně blízko u sebe, volant je malý a nechybí ani miniaturní řadička. Ovšem vše dohromady právě dělá Caterham 7 Roadsport správným sportovním vozidlem.

Napsat komentář